Dworzec Zachodni

Based on 6 reviews

Moda na PRL, którą widać dokoła, to znak czasów: dla dzisiejszych dwudziestolatków, urodzonych po Okrągłym Stole, komuna to coś nie mniej odległego i abstrakcyjnego niż odsiecz wiedeńska — mało kto pamięta o occie na sklepowych półkach, a sierp i młot ... Categories: Train Stations  Travel 
Aleje Jerozolimskie 144
02-305 Warszawa
(22)4745742
pksbilety.pl

Reviews

 • Magdalena "mdss" Romanek
  70
  6 years, 6 months ago

  Okropne miejsce. Jeden z trzech najważniejszych dworców w Warszawie. Wszystkie z nich są podłe, ale ten jest chyba najgorszy. Podziemne korytarze są obskurne, pełne sklepików sprzedających od kebabów przez przecenione gazety po bieliznę damską. Poza tym perony z niewielkimi wiatami i śmierdzącymi poczekalniami, w których często można się natknąć na kloszarda. Jedno z miejsc w stolicy, których powinniśmy się wstydzić.

 • Katarzyna "Kasia"
  10
  6 years, 9 months ago

  Dworzec jest okropny. Często kręci się tam podejrzane towarzystwo. Strasznie na nim śmierdzi. Podziemia dworca są koszmarne, nocą strach tamtędy przechodzić. Poza tym kasjerki są strasznie niemiłe. Radzę uważnie sprawdzić bilety przed odejściem od kasy.

 • Tomasz "Uranos" Kaczanowski
  5
  6 years, 11 months ago

  Zarówno dworzec autobusowy jak i kolejowy to zabytki komuny. Nie zmieniło się tam dosłownie nic. Obsługa nadal na fatalnym poziomie, punkt informacji można by było nazwać też punktem dezinformacji. Osoby tam pracujące nie wiedzą jakie jadą autobusy i gdzie, nie wiedzą o zmianach rozkładów jazdy etc. Ogólnie mówiąc totalny chaos. Kiedyś byłem świadkiem awantury jaką zrobił pasażer w okienku grożąc nawet procesem sądowym. O architekturze budynku nawet nie ma co wspominać. Słowo architektura można by było śmiało zastąpić słowem ruina. I to ma być Zachód? nowoczesność i standardy europejskie? Do tego dworca dodatek - "zachodni" pasuje jak wół do karety.

 • Aleksandra Makuch
  50
  7 years, 2 months ago

  Wciąż nie mogę uwierzyć, że w mieście stołecznym może istnieć taki potwór jak ten dworzec. Ostatnio wyruszałam stamtąd w podróż (swoją drogą stanowczo za długą, ale cóż- to jest polska kolej). Obok przy kasie stał cudzoziemiec, który próbował dowiedzieć się czegoś od kasjerki. On po angielsku- ona po polsku... Scena rodem z filmu "Miś". Żal...;/

 • Magdalena Wasiak
  30
  7 years, 6 months ago

  Otóż to... syf, smród i mogiła, tak wygląda zaszczany dworzec w stolicy Polski! Syf? Bo bród i kurz. Smród? Bo śmierdzi szczochami i odgrzewanymi fast foodami. Mogiła? Bo można paść na sam widok tego dworca, a kto padnie tego ze skóry obedrą kruki i wrony... plus gruchate gołąbki. Naprawdę przemiłe ptaszeczki, które srają gdzie popadnie. Może przed wejściem na dworzec dopadnie Cię szczęście i dostaniesz na pamiątkę ptasią kupę- to tak na pożegnanie za pobyt w stolicy, życząc miłej podróży. To, co zmieniło się przez ostatnie lata, to ławki wewnątrz. Kolejki do kas- te same. Bezdomni? Może inni, ale nadal tu koczują żebrząc o parę złotych na wino marki wino. Kioski i sklepiki- te same. Wygląd PRL-owski nie zaginął. Budynek wraz ze stanowiskami autobusowymi od dziesiątek lat wygląda identycznie... Hallo Warszawo!!!

 • Piotr Olesiński
  595
  7 years, 11 months ago

  Moda na PRL, którą widać dokoła, to znak czasów: dla dzisiejszych dwudziestolatków, urodzonych po Okrągłym Stole, komuna to coś nie mniej odległego i abstrakcyjnego niż odsiecz wiedeńska — mało kto pamięta o occie na sklepowych półkach, a sierp i młot nie budzą już nienawiści, lecz zdobią T-shirty. Każdy, kto sam nie zaznał Polski Ludowej, a chciałby naprawdę posmakować ówczesnej atmosfery, powinien wybrać się nie do tandetnej śródmiejskiej Klubokawiarni, lecz po prostu odwiedzić któryś z warszawskich dworców. Dworzec Zachodni, jeden z nich, to miejsce, gdzie czas się zatrzymał: siermiężna, szarobura architektura, opryskliwe panie z okienka, które „nie są od udzielania informacji” (nikt nie wie, od czego zatem są), pełnoletnie Jelcze na stanowiskach — wszystko do złudzenia przypomina „późnego Gierka”. O tym, że to XXI wiek, a nie lata 80. przypominają jedynie liczne kioski, sklepy i bary, które nb. nie grzeszą przesadną popularnością — typowy dworcowy smród („wiatr historii”?) skutecznie odbiera apetyt. Na brak klienteli, szemranej zresztą, nie narzekają chyba tylko właściciele wszechobecnych budek ze słynnymi jednorękimi bandytami. Obrazu nędzy i rozpaczy dopełniają zaś grupy bezdomnych, którzy koczują na ławkach tak licznie, że większości podróżnym pozostaje oczekiwać na autobus, stojąc. Od europejskich kibiców, którzy zjadą do Warszawy w 2012 roku, powinno się pobierać dodatkowe opłaty za możliwość uczestniczenia w lekcji poglądowej na temat: „zgubne skutki komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Show hiden reviews - Who and why hides reviews?

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet