Muzeum Powstania Warszawskiego

Based on 12 reviews

Najgenialniejsze muzeum pod słońcem ! Jestem w nim wprost zakochany mogę chodzić 500 razy i się nie nudzi. Jeśli kochasz Warszawę musisz tam pójść, a jeśli nie kochasz, to pokochasz ją po wyjściu stamtąd. Jeśli, tak jak ja, fascynują Cię ... Categories: Entertainment and Arts  Museums 
ul. Grzybowska 79
00-844 Warszawa
22 539 79 05
www.1944.pl

Price range: 

Reviews

 • Błażej "bb" Białczyk
  0
  6 years, 1 month ago

  Niesamowite miejsce. Pozwala poczuc klimat tamtych, wydarzen, historii. Eksponaty sa na wyciagniecie reki, a calosc dopelnia masa nagrac audio, grafik. Jest to miejsce, w ktorym nawet ludzie nie lubiacy muzeow poczuja atmosfere roku 1944 i beda zadowoleni z wizyty.

 • Anna "Wiwka" Zalewska
  25
  6 years, 9 months ago

  Niestety jeżeli chodzi o muzealnictwo, jesteśmy krajem bardzo zacofanym. Wciąż u nas panuje przekonanie o skostniałej formie tej zacnej instytucji. "Eksponat - nie dotykać" - tak można spuentować formę większości polskich muzeów. Co za tym idzie? Młodzież nie chce czerpać z dobrodziejstw kultury, gdyż forma, w jakiej jest przekazywana wiedza muzealna wydaje się po prostu nudna.
  Nie chcę tu brzmieć jako głosiciel "cudze chwalicie, swojego nie znacie", jednak na Zachodzie forma muzeum jest zupełnie inna. Coraz częściej stawia się na innowacyjność i interaktywność. Na szczęście ta tendencja zaczęła przenikać i do Polski. Muzeum Powstania Warszawskiego jest tego najlepszym przykładem.
  Zacznijmy od samego wyglądu: instytucja stara się oddać klimat czasów, o których mówi, poprzez umieszczenie muzeum w zabytkowym budynku dawnej zajezdni tramwajowej i zapewnieniu surowych warunków we wnętrzu. Dodatkowo potrafi zainteresować zwiedzających interaktywnymi eksponatami jak oryginalna maszyna drukarska, pozwalająca wydrukować ulotkę z okresu Powstania, czy replika kanału, gdzie można wejść i poczuć dreszcz, towarzyszący uciekającym powstańcom. To sprawia, że zwiedzający nie tylko uznają muzeum za ciekawe, ale są w stanie lepiej zrozumieć jego tematykę.
  Ponadto nie brakuje tam pomysłowości. Dają temu świadectwo fotoplastikony oraz prawdziwy samolot, zawieszony na suficie jednej z sal.
  Również organizacja muzeum stoi na wysokim poziomie. Kadra składa się bowiem z przewodników, varsavianistów, ale również odpowiednio przeszkolonych wolontariuszy, dla których praca w muzeum jest świetnym doświadczeniem i ogromnym prestiżem.
  Instytucja nie zapomniała również o najmłodszych. Wszak nie można ich nauczać o Powstaniu tak jak dorosłych. Stąd powstała specjalna sekcja dla dzieci z wydzielonym dla nich terenem.
  To wszystko czyni Muzeum Powstania jednym z najpopularniejszych w stolicy i zachwyca praktycznie 100% zwiedzających. Jeżeli jeszcze nie byłeś, idź koniecznie!
  W niedzielę wstęp jest wolny.

 • Monika Partyka
  150
  6 years, 9 months ago

  Nigdy nie lubiłam zwiedzać muzeów, zazwyczaj po prostu mnie nudziły - zwłaszcza te, które zmuszona byłam odwiedzać podczas szkolnych wycieczek. Jednak jakiś miesiąc temu, podczas mojej krótkiej wizyty w Warszawie, postanowiłam poszerzyć swoje kulturalne horyzonty i przekroczyłam próg Muzeum Powstania Warszawskiego. Zupełnie się nie spodziewałam, że będzie tak ciekawe!
  Muzeum ukazuje tragiczne zdarzenia z 1944 r. w bardzo nowoczesny i przystępny sposób, wykorzystując do tego najnowsze techniki audiowizualne. Główną grupą docelową jest młodzież, i trzeba przyznać, że założyciele muzeum naprawdę się spisali. Zwiedzanie jest nie tylko kształcące ale i przyjemne.
  Co więcej, wstęp nie jest drogi, a audio-przewodniki dostępne są aż w osiemnastu językach!
  To wstyd tam nie być!

 • Monika Partyka
  150
  6 years, 9 months ago

  I never really enjoyed visiting museums, I always found them rather boring, especially the ones that that I was made to visit during my school years. But about a month ago, during my brief visit in Warsaw, I decided to broaden my cultural horizons and wandered into Warsaw Rising Museum. How little did I know.. I never expected it to be that interesting!
  The Museum shows the tragic events of 1944 in a very modern and accessible manner with many modern exhibition techniques. I’m sure that the founders of the Museum aimed at the youth, and they truly did a good job. It is educating and entertaining at the same time.
  What is more, it is not very expensive and audio-guides are available in 18 languages!
  You can’t miss it!

 • Danuta "killaruna" Duszeńczuk
  970
  7 years, 2 months ago

  Bardzo nowoczesne i interaktywne muzeum, dużo grafik, planów, nagrań audio-video. Byłam tam wiele miesięcy temu, więc nie wiem, jak aktualnie się prezentuje, ale ze swojej wizyty zachowałam dobre wspomnienia :) szczególnie podobało mi się kalendarium - każdy zwiedzający mógł ze specjalnych boksów pobrać kartkę z kalendarza, gdzie każdy dzień miał opisany przebieg zmagań.

 • Martyna
  20
  7 years, 5 months ago

  To prawda, trzeba temu miejscu oddać, co jego – że nowoczesne, że sprawnie zrobione, że nudzić się nie można. I faktycznie, Muzeum Powstania Warszawskiego jest obecnie chyba najnowocześniejszym muzeum multimedialnym w Polsce, w którym, co ważne, eksponaty nie psują się po kilku dniach. W dodatku twórcy z niesamowitą skrupulatnością zadbali o atrakcyjność ekspozycji – możemy więc obejrzeć fragmenty filmów, poznać indywidualne losy uczestników, przejść kanałem, a nawet uszyć misia dla małego powstańca. Szkoda tylko, że z całej tej ekspozycji nie możemy dowiedzieć się jednego – że powstanie upadło i zakończyło się klęską. W muzealnej atmosferze martyrologii i brązowienia swoich bohaterów ta informacja niestety ginie, przez co Muzeum Powstania Warszawskiego w żaden sposób nie wpisuje się w tak ważny dzisiaj spór o interpretację tego wydarzenia i jego znaczenie dla nas.

 • Aleksandra Makuch
  50
  7 years, 9 months ago

  Zgadzam się,że to niesamowite miejsce. Można poczuć klimat i czas o jakim opowiadam. Dosłownie- to muzeum opowiada o historii i to w taki sposób, że chce się tam wracać.
  Dla tych, którzy się jeszcze zastanawiają- nawet mój 17-letni brat, który nie zbyt interesuje się historią prosił mnie,żebym go tam zabrała...i byliśmy dwa razy:)

 • Monika "Monia" Kornaś
  35
  7 years, 9 months ago

  Naprawdę klimatyczne miejsce... od razu przenosi w tamte czasy. Powstało w hołdzie tym, którzy zginęli w walce dla Polski w 1944 roku.
  To naprawdę bardzo duże muzeum, z wieloma interesującymi ekspozycjami.
  Na parterze znajduje się wystawa przedstawiająca sam wybuch powstania. Można tam obejrzeć maszyny, które drukowały ulotki informacyjne. W sali małego powstańca najmłodsi zwiedzający mogą wziąć udział w niezwykłej lekcji historii.
  Na piętro można dostać się windą lub kanałem. Tam znajdziemy ekspozycje dotyczące samych walk i tego, co nastąpiło po upadku powstania.
  W podziemiach muzeum można przejść się jeszcze jednym kanałem, który nie jest już tak przestronny, jak ten prowadzący na piętro. Można tam poczuć atmosferę czasów, o których opowiada muzeum...
  naprawdę warto odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego i lepiej poznać naszą historię!

 • Milena "Mili" Walczak
  145
  8 years, 1 month ago

  Od samego przekroczenia progu muzeum czuje sie nastrój, który udziela się dosłownie wszystkim. Niesamowite miejsce przybliżające ponure czasy. Każdy jego zakątek kryje niespodzianki. Najbardziej zapada w pamięć sala, której aranżacja zawiera zabawki dziecięce. Dodatkowo można posłuchać opowieści tych małych ludzi.
  W samym centrum muzeum stoi wysoka i barczysta tajemnicza ściana. Jednak wystarczy przysunąc ucho do jednego z małych otworów, aby usłyszeć... bijące serce. To serce tego miejsca. Bije, gdyż przypomina, że Powstanie Warszawskie nie było bezsensowne i nadal żyje w sercach Polaków. Z kolei te otwory to symboliczne miejsca, które przebiły kule. łatwo się domyślić, że dziury po kulach plus bijące serce to symbol straconego życia ludzkiego.
  Muzeum pozostawia po sobie niezatarte wspomnienia. Zwiedzanie nie jest nudną lekcją historii, ale nauką na przyszłość.

 • Magdalena Ewa Kozułko
  885
  8 years, 1 month ago

  Wspaniałe miejsce. Klimat historii od początku do końca - już sam budynek jest zabytkowy (dawna elektrownia tramwajowa). Ekspozycje muzealne oddziałują na wszystkie zmysły. Można tam przejść się po bruku niczym w dawnej warszawie i na własne oczy zobaczyć gruzy zniszczonej stolicy. Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Na ścianach wyryte są kalendaria powstania.

  Dla dzieci przygotowana jest specjalna sala - Sala Małego Powstańca, gdzie maluchy mogą obejrzeć teatrzyk, lub pobawić się replikami dawnych zabawek.

  Mnie najbardziej urzeka element ekspozycji mający symbolizować upadek powstania, czyli Kanały.

  Wszystkim nie tylko tym zakochanym w historii, i nie tylko Warszawiakom - POLECAM!

 • Magdalena "meg" Dąbrowska
  810
  8 years, 2 months ago

  Zgadzam się, muzeum absolutnie genialne ;). Można się dowiedzieć mnóstwa nowych rzeczy i poczuć klimat sprzed kilkunastu lat. Malo które muzeum robi aż takie wrażenie. Nie trzeba się szczególnie interesować historią, żeby tam pójść. Kto nie byl, niech nie czeka i pędzi !:)

 • Marcin "Chixon" Gawrysz
  120
  8 years, 5 months ago

  Najgenialniejsze muzeum pod słońcem ! Jestem w nim wprost zakochany mogę chodzić 500 razy i się nie nudzi. Jeśli kochasz Warszawę musisz tam pójść, a jeśli nie kochasz, to pokochasz ją po wyjściu stamtąd. Jeśli, tak jak ja, fascynują Cię historia i militaria, to odnajdziesz się tam bez trudu. Jeśli cenisz sobie wartości i historię naszej stolicy, koniecznie musisz to muzeum zobaczyć. Jest niezwykle urzekające pod każdym względem, a wykonane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz ze wspaniałym rozmachem. Próżno tu gadać o zaletach, trzeba poprostu pójść i samemu to zobaczyć. Wychodzi się stamtąd z szokiem na twarzy. Polecam absolutnie !

Your opinion

Brak zdjęcia


Please rewrite these characters into the box to verify you are human.
wibrator amy - ekskluzywny wibrator dla kobiet